czwartek, 13 czerwca, 2024
Prezent na okazję

Jakie są cechy najlepszych sztućców? Poznaj opinie ekspertów marki Gerlach.

Kiedyś zestawy sztućców przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Dawniej wykonywane ze srebra, zamknięte w eleganckich walizkach, wyłożonych miękkim materiałem. Niestety w ostatnich latach tradycyjne eleganckie sztućce zostały wyparte przez sztućce z masowej produkcji – niestety w tym przypadku często trudno o wysoką jakość wykonania, a i z trwałością bywa bardzo różnie. Masz dosyć wyginających się widelców, matowiejących łyżek i noży, które są niewygodne? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając zestaw sztućców, który powinien służyć nam prze lata. 

Stalowe czy srebrno-złote? Czyli wybieramy najlepsze sztućce. 

Kupując zestaw sztućców warto zastanowić się na czym nam najbardziej zależy. Z pewnością jedną z istotniejszych cech trwałych sztućców, jest wykorzystanie z odpowiednich materiałów. Najczęściej sztućce wykonywane są ze stali nierdzewnej 18/10. Charakteryzuje się ona bardzo dużą trwałością na uszkodzenia mechaniczne. Takie sztućce możesz myć w zmywarce, bez obaw o ich zarysowanie. Miłośników tradycyjnej zastawy z pewnością zachwycą sztućce srebrno złote, nawiązujące swoją stylistyką i wzornictwem do pięknych sztućców, których używały nasze babcie. 

Pamiętajmy, że sztućce powinny być wygodne, mieć odpowiednią wagę i być właściwie wyprofilowane. O takie istotne detale dbają sprawdzone marki, dla których zadowolenie klienta jest kluczowe. W przypadku markowych sztućców możemy mieć też pewność, że dłużej pozostają one w doskonałej kondycji i będą wykonane z materiałów w pełni bezpiecznych dla zdrowia użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *