czwartek, 13 czerwca, 2024
Prezent dla kobiety

Świece wotywne jako pomysł na prezent

Kiedy chcemy stworzyć w domu miłą atmosferę, chętnie sięgamy po świece zapachowe, coraz chętniej także po woski zapachowe. Piękny zapach w domu możemy uzyskać zapalając także świece wotywne. Czym są próbki i jaką przewagę mają nad świecami i woskami zapachowymi?

Świece wotywne zamiast tradycyjnych świec zapachowych

Coraz więcej producentów świec i wosków poszerza swoją ofertę o daylighty oraz o świece wotywne. Szczególnie te ostatnie zasługują na uwagę, zarówno miłośników aromatów wydobywających się ze świec, jak i osób, które dopiero szukają sposobu na zmianę domowej atmosfery. Dlaczego świece wotywne są takie wyjątkowe?

Próbki to przede wszystkim ekonomiczna wersja świec zapachowych – kupując świece wotywne otrzymujemy sam wosk z knotem lub knotami bez szkła. Jeśli więc dysponujemy odpowiednim naczyniem, możemy zaopatrzyć się w kilka próbek w cenie jednej świecy zapachowej. Pamiętać jednak należy, by świecy wotywnej nie stawiać bezpośrednio na meblach lub jedynie na płaskim podstawku. Aby nie zniszczyć mebli i nie spowodować zagrożenia pożarowego, świecę wotywną powinniśmy umieszczać w naczyniu z grubym dnem.

Świece wotywne doskonale sprawdzają się także jako tester zapachu. Nie będąc pewnym, czy jakiś aromat przypadnie nam do gustu, możemy sprawdzić go, kupując właśnie próbkę. W ten sposób możemy znaleźć swoje ulubione zapachy i tylko spośród nich wybierać świece zapachowe w szkle.

Świece wotywne zamiast wosków zapachowych

Woski zapachowe podgrzane w kominku pięknie pachną, często intensywniej niż świece zapachowe. Niestety mają też swoją wadę – pachną tylko przy pierwszym użyciu. Później wosk z kominka należy usunąć i zastąpić go świeżym. Świece zapachowe, również świece wotywne zawierają większe stężenie olejków aromatycznych, dzięki czemu pięknie pachną przez cały okres ich eksploatowania.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w kominku zamiast wosku zapachowego umieścić właśnie próbkę. Korzystając ze świecy wotywnej jak z wosku zapachowego będziemy się cieszyć wyjątkowo intensywnym zapachem, który pozostanie w domu nawet do kilku dni, a co najważniejsze świeca wotywna w kominku będzie pachnieć za każdym razem, gdy będziemy ją podgrzewać.

Świece wotywne mogą także stanowić piękną dekorację wnętrz naszych domów. To od nas zależy, w jakim naczyniu będą się palić. Polecamy je więc wszystkim posiadaczom pięknych, efektownych szklanych świeczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *