czwartek, 13 czerwca, 2024
Prezent na okazję

Zestaw sztućców na prezent – jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?

Komplet sztućców to sprawdzony i ponadczasowy pomysł na prezent. Gwiazdka, ślub, Dzień Babci i Dziadka, okrągła rocznica ślubu – okazji jest wiele, a sprezentowany komplet sztućców będzie służył wiele lat. Na co zwrócić uwagę, wybierając zestaw sztućców na prezent?

Jak wybrać najlepszy zestaw sztućców na prezent?

Wybierając zestaw sztućców, należy uwzględnić kilka czynników:

  • materiał, z jakiego powinny wykonane
  • zdobienia, design
  • liczba sztućców w zestawie

Do najpopularniejszych zestawów zaliczamy te przeznaczone dla 6 bądź 12 osób. Jeśli jednak u obdarowywanej osoby często odbywają się uroczyste obiady czy kolacje, warto postawić na większy komplet sztućców na 24 osoby. Rozwiąże on dylemat, co zrobić, gdy na obiedzie gości 13 osób lub więcej, ułatwi podawanie kolejnych posiłków bez konieczności natychmiastowego zmywania sztućców i będzie nieocenionym rozwiązaniem, gdy po wielu latach użytkowania zaginie jedna łyżeczka.

Zestaw sztućców na prezent – srebrne czy ze stali nierdzewnej?

Sztućce na 24 osoby będą też dobrym wyborem na prezent dla osób, które na co dzień korzystają ze zmywarki. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie sztućce można myć w zmywarce – w takim przypadku wybierzmy sztućce ze stali nierdzewnej, które wyróżniają się dużą odpornością na zarysowania i które można czyścić w zmywarce. Z kolei sztućce wykonane ze srebra wymagają ręcznego czyszczenia bez detergentów i przechowywania z dala od promieni UV.

Eleganckie sztućce to doskonały pomysł na prezent – urządzając przyjęcie, a nawet uroczystą kolację we dwoje, chętnie sięgamy po dodatki, które podkreślą wyjątkowy charakter spotkania. Nie powinno więc ich zabraknąć w żadnym domu.

Fot. Shutterstock.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *