niedziela, 26 maja, 2024
Prezent ślubny

Sztućce czarno-złote – sposób na elegancki szyk w jadalni

Znakomitym dopełnieniem kuchni w stylu glamour, która jest rozświetlonym królestwem przepychu i luksusu, będą sztućce czarno-złote. Matowe złoto w duecie z elegancką czernią jest przykładem nowoczesnego designu, który ma zdolność przeprowadzania niezwykle udanych metamorfoz wnętrzarskich. 

Jeśli szukasz sposób na elegancką oprawę stołu w nowoczesnym wydaniu, potrzebujesz wysokogatunkowych sztućców ze stali nierdzewnej, o wysokiej odporności na korozję, koloryzowanych metodą PVD. Barwione w bardzo wysokiej temperaturze i w warunkach próżni sztućce zachowują swój kolor nawet przez kilkanaście lat.  Warto podkreślić, że ten rodzaj barwienia czyni powierzchnię przyjazną alergikom. Sztućce czarno-złote z efektem wow pomogą ci zaskoczyć gości, znakomicie podkreślając charakter ważnych dla ciebie spotkań w gronie rodzinnym, przyjacielskim lub firmowym. Sprawdzą się również do codziennego użytku, nieco odświeżając zastawę, z której korzystasz podczas śniadań, obiadu i kolacji. To niezastąpiony element każdej nowoczesnej kuchni, o dużym potencjale kreacyjnym. 

Sztućce czarno-złote – z jakim kolorem zastawy je łączyć?

Być może uważasz, że jako osoba nielubiąca przesyconej bogactwem barokowej estetyki, powinieneś zrezygnować z zakupu sztućców w kolorze czerni i złota. Nic bardziej mylnego. Jeśli odpowiednio użyjesz tego duetu kolorystycznego, masz szansę zaprosić do swej jadalni szlachetną elegancję, która nie przytłacza, lecz budzi zaciekawienie. Co istotne, takie zestawienie kolorystyczne, użyte w odpowiednich proporcjach, nie traci świeżości mimo upływu lat. Możesz zatem traktować sztućce czarno-złote jako przykład ponadczasowego wyposażenia kuchennego. Czarno-złoty duet znakomicie czuje się w towarzystwie klasycznej bieli, beżów i szarości. Zyskuje na tle naturalnych odcieni drewna, karmelowego brązu i koloru taupe, który w zależności od proporcji może być odbierany jako brąz z domieszką szarości lub szarość z elementami brązu. Jeśli jesteś posiadaczem drewnianego stołu i białej zastawy, do stworzenia naprawdę eleganckiej oprawy posiłku potrzebujesz tylko sztućców czarno-złotych. Jeśli poszukujesz sposobu na wprowadzenie do jadalni świeżości, możesz połączyć swoje sztućce z butelkową zielenią, granatem, kolorem bordo i fuksją.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Gerlach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *